Witryna korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Polityka Cookies »
zamknij

Facebook to miejsce, gdzie niemal każda rzecz, znana osoba, czy firma ma swoje miejsce w sieci. Taki FanPage to prawdziwe źródło informacji o firmie, czy osobie. Strony dotyczą też często blogów, kanałów na You Tube, czy są rozszerzeniem działalności wirtualnej. Wiele osób toczy dyskusje, ocenia, czy zamieszcza opinie dotyczące usług, czy produktów danej firmy, co jest dobrą reklamą. Jeśli chodzi o sławne osoby, czy blogerów ich popularność mierzona jest kliknięciami - Lubię to! Warto wspomnieć, że im więcej polubień, tym dany FanPage ma szerszy rozgłos w sieci. Czasem bywa tak, że różne portale i strony tematyczne tworzą rankingi stron fanowskich i to właśnie polubienia są tym, co tworzy hierarchię.

Dużo polubień - co to daje?

Jak już wspomniano - o popularności FanPage świadczy ilość lajków. Jak to jednak działa? Jeśli strona ma polubienia, często występuje tak zwany efekt kuli śnieżnej - polubienia sprawiają, że kolejne osoby, które zobaczyły, że ktoś ze znajomych polubił stronę, również klikną lubię to i tak liczba lajków zwiększa się i to niemal wykładniczo. Dobrą stroną tego jest rosnąca popularność strony, a co za tym idzie większy zysk autora takiej strony.

Kupowanie lajków

Tak jak wszystko, w dzisiejszych czasach polubienia na Facebook'u można kupić. Zwykle kupuje się je w większych pakietach. Cena jest bardzo niska, bo to czasem nawet 2 grosze za jedno polubienie. Dzięki tej usłudze możemy nadać prestiż naszej stronie. Ludzie będą widzieć, że skoro FanPage polubiło tyle osób, to oznacza to, że firma, czy nasz blog jest znany. Mało tego, nawet jeśli nie będą zainteresowani to zapamiętując nazwę, mogą polecić naszą stronę znajomemu.

FanPage i jego magiczna liczba 25

Jeśli świeżo założyliśmy stronę na portalu społecznościowym Facebook to nie mamy żadnych polubień. Możemy oczywiście prosić znajomych, żeby robili nam reklamę, lajkowali i polecali swoim znajomym. Każdy jednak wie, że to dobre rozwiązanie tylko w teorii. W praktyce bowiem, w obecnych czasach, ludzie są tak zabiegani, że nie maja czasu i ochoty, aby wspierać kogoś rozwój na Facebook'u, poza tym możliwe, że zwyczajnie o tym zapomną, odkładając to na później. Jednak polubienia są dla naszej strony ważne. Zakładając FanPage mamy 0 lajków. Żeby uzyskać skrócony adres strony, który będzie łatwiej wyszukiwany przez wyszukiwarki musimy mieć minimum 25 polubień naszej strony. To pierwszy krok do uczynienia naszej strony łatwiejszą do znalezienia, co powinno dodać nam fanów. Nawet jeśli nie przekonuje cię kupowanie fanów dla swojej strony, warto to zrobić nawet dla samego rozpoczęcia swojej drogi ku szczytowi.